Кожний клієнт нашого банку, який прагне до
стрімкого розвитку свого бізнесу, усвідомлює необхідність використання
кредитних коштів у підприємницькій діяльності. Відповідно до потреб
клієнтів наш банк пропонує декілька варіантів реалізації можливості
кредитування.
Найбільш традиційним варіантом є звичайний разовий кредит. Необхідність
його полягає в тому, що клієнт одноразово потребує додаткових
ресурсів.Тобто, клієнт отримує кредит і погашає його згідно умов
договору (рівномірно або ануїтетними платежами).
Наступний різновид кредиту – це невідновлювальна кредитна лінія. Сутність її полягає в тому, що банк надає кредитні кошти в межах обумовленого ліміту частинами (траншами). Тобто, клієнт користується кредитними коштами, отримуючи їх поступово, наприклад, виходячи із обумовленого з банком графіка фінансування.
Третім різновидом кредиту є відновлювальна кредитна лінія. Цей вид дуже схожий на невідновлювальну лінію, проте має свою специфіку. Позичальник має право отримати кошти в розмірі, що дорівнює різниці між розміром встановленого кредитним договором ліміту кредитної лінії та фактичним розміром заборгованості за кредитною лінією. При частковій сплаті кредитної лінії ця різниця автоматично збільшується на суму погашення такої сплати.Перелік документів, необхідних для отримання кредиту:
- Заяву (клопотання) на ім’я керівника установи банку, в якому зазначаються: вид кредитної операції (разовий кредит, кредитна лінія), розмір (сума) кредитування, цільове призначення (мета) кредитування, строк користування та запропоноване забезпечення (форма заяви надається банком для заповнення).
- Анкета позичальника (форма анкети надається банком для заповнення).
- У випадку, якщо позичальник не є клієнтом банку, додатково подаються:
- Копія належним чином зареєстрованого установчого документа (статуту / засновницького договору / установчого акта / положення), засвідчена органом, який здійснив реєстрацію, або нотаріально з копіями всіх змін до установчих документів, засвідчених органом, що зареєстрував зміни, або нотаріально;
- Копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи в органі виконавчої влади, іншому органі, уповноваженому здійснювати державну реєстрацію, засвідчена нотаріально або органом, який видав свідоцтво про державну реєстрацію;
- Копія довідки про внесення юридичної особи до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчена органом, що видав довідку, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку;
- Копія документа, що підтверджує взяття юридичної особи на облік в органі державної податкової служби, засвідчену органом, що видав документ, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку;
- Картка із зразками підписів і відбитка печатки, засвідчена нотаріально або організацією, якій позичальник адміністративно підпорядкований, в установленому порядку (до картки включаються зразки підписів осіб, яким відповідно до законодавства України або установчих документів юридичної особи надано право розпорядження рахунком та підписання розрахункових документів);
- Копія документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи у відповідному органі Пенсійного фонду України, засвідчена органом, що його видав, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку (для юридичних осіб, які використовують найману працю і відповідно до законодавства України є платниками страхових внесків);
- Копію страхового свідоцтва, що підтверджує реєстрацію юридичної особи у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України як платника страхових внесків, засвідчену органом, що його видав, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку.
- Копію свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, бути завірену підписами керівника та головного бухгалтера юридичної особи і відбитком її печатки;
- Копії сторінок паспорта керівника та головного бухгалтера юридичної особи або документа, що його замінює, які містять прізвище, ім'я, по батькові (у разі його наявності), дату народження, серію і номер паспорта або документа, що його замінює, дату видачі та найменування органу, що видав документ, місце проживання або тимчасового перебування, а також копії документа, виданого органом державної податкової служби, що засвідчує присвоєння фізичній особі – резиденту (керівнику та головному бухгалтеру юридичної особи) ідентифікаційного номера платника податків (копії робляться у присутності цих осіб та засвідчуються підписами уповноваженого працівника банку як такі, що відповідають оригіналу).
- Накази та/або інші внутрішні документи позичальника про призначення керівника та головного бухгалтера (інших посадових осіб, що мають право підпису комерційних та фінансових документів).
- Виписка з єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – чинна протягом 30 днів з дати її видачі (оригінал)
- Рішення засновників (власників) юридичної особи про отримання кредиту / відкриття кредитної лінії / отримання кредиту-овердрафту (при необхідності, виходячи із змісту установчих документів та вимог діючого законодавства України), (типова форма надається банком).
- Довідки з інших банків, де юридична особа має відкриті рахунки (в національній та іноземній валюті):
- Про рух коштів на цих рахунках за останні 6 (шість) повних календарних місяців і залишки на цих рахунках;
- Про заборгованість по кредитах, гарантіях, поруках чи про відсутність такої (заборгованості).
- Баланс та звіт про фінансові результати юридичної особи на останню звітну дату та за три попередні звітні періоди (квартали) (документи повинні бути завірені підписами керівника та головного бухгалтера юридичної особи і відбитком її печатки та з відміткою органів статистики про прийняття).
- Декларація про прибуток юридичної особи на останню звітну дату (квартальну та річну) з усіма додатками, завірена підписами керівника та головного бухгалтера юридичної особи і відбитком її печатки.
- Довідка з розшифровками дебіторської та кредиторської заборгованості позичальника станом на останню звітну дату, завірену підписами керівника та головного бухгалтера юридичної особи і відбитком її печатки (форма довідки надається банком для заповнення).
- Довідка від реєстратора про власників істотної участі (5% та більше) у статутному фонді позичальника на дату його звернення до банку (у випадку, якщо позичальник є акціонерним товариством).
- Довідка державної податкової інспекції, в якій зареєстрований позичальник, про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів) (у випадку відсутності заборгованості перед бюджетом).
- Довідка юридичної особи (державної податкової інспекції) про заборгованість позичальника перед бюджетом, завірена підписами керівника та головного бухгалтера юридичної особи і відбитком її печатки (підписом керівника державної податкової інспекції та відбитком її печатки), з обов’язковою розшифровкою по видах платежів та зазначенням сум заборгованості (у випадку наявності заборгованості перед бюджетом).
- Довідка юридичної особи про щомісячні умовно-постійні зобов’язання позичальника (адміністративно-господарські витрати (амортизаційні відрахування, основна та додаткова заробітна плата, витрати на оренду, оплата за електроенергію та інші комунальні платежі, витрати на придбання паливно-мастильних матеріалів, витрати на придбання сировини та матеріалів і т.д.) тощо), завірена підписами керівника та головного бухгалтера юридичної особи і відбитком її печатки.
- Висновки аудиторських фірм (організацій) про фінансовий стан позичальника (у випадку проведення аудиту у позичальника).
- Техніко-економічне обґрунтування кредитної операції, яке містить у собі інформацію щодо рівня її ефективності, рентабельності й окупності, розрахунок очікуваних надходжень від реалізації продукції (виконання робіт і надання послуг), за рахунок яких передбачається погашення кредитної заборгованості, витрат на виробництво (основні вимоги до змісту техніко-економічного обґрунтування наведені надаються банком).
- Копії договорів (контрактів, угод, рахунків-фактур по угодах купівлі), на виконання яких будуть спрямовуватися кредитні ресурси, завірені підписами керівника та головного бухгалтера юридичної особи і відбитком її печатки.
- Копії (оригінали) договорів, протоколів про наміри (в т.ч. договори оренди приміщень й обладнання), які підтверджують заплановані в техніко-економічному обґрунтуванні надходження від реалізації продукції (робіт, послуг), а також інші документи, які супроводжують здійснення кредитної операції, завірені підписами керівника та головного бухгалтера юридичної особи і відбитком її печатки.
- Інша звітність і матеріали для визначення кредитоспроможності позичальника, забезпеченості повернення кредитних коштів.
- Бізнес-план діяльності позичальника з обґрунтуванням необхідності та окупності кредитної операції, якщо здійснюватиметься кредитування новоствореної юридичної особи, яка ще не має фінансової звітності та іншої документації.
- Довідка за підписами керівника та головного бухгалтера позичальника та відбитком його печатки про те, що станом на ___.___.200__ року (дата подання заяви) зміни та доповнення до Статуту позичальника з моменту реєстрації ________________________ (Статуту, нової редакції Статуту, останніх змін до Статуту) (дата реєстрації – ___.___.______ р., номер запису - ________) не вносилися.
- Перелік забезпечення, яке пропонується позичальником, з його більш деталізованою розшифровкою та зазначенням балансової вартості (типова форма довідки надається банком для заповнення), оригінали та/або належним чином завірені підписами керівника та головного бухгалтера юридичної особи і відбитком її печатки копії документів, що підтверджують право власності позичальника на запропоноване забезпечення.
У разі необхідності банк може вимагати надання інших документів та відомостей, необхідних для прийняття рішення щодо кредитування позичальника, а також має право вимагати від позичальника додаткову інформацію при виникненні питань після розгляду наданих документів.
Про причини відмови в кредитуванні банк не зобов'язаний давати позичальнику пояснення.