Програми кредитування для аграріїв
Райффайзен Банк Аваль завжди активно підтримує агропромисловий комплекс, фінансування цього напрямку є одним із наших пріоритетів. Разом зі аграріями банк подолав не одну кризу, зміцнюючи партнерські відносини та зростаючи разом зі своїми клієнтами.
Саме отриманий досвід дозволяє банку вести відритий партнерський діалог із аграріями та переробниками сільськогосподарської продукції, розробляти для них корисні банківські послуги та пільгові програми спільно з постачальниками найякісніших основних і оборотних засобів.
Розуміючи унікальні потреби та специфіку бізнесу сільгоспвиробників, які працюють у різних напрямах агробізнесу та на різних стадіях виробничого циклу, Райффайзен Банк Аваль пропонує своїм клієнтам комплексне партнерське обслуговування:
Послуги з управління грошовими коштами
Фінансування оборотного капіталу
Фінансування будівництва елеваторних комплексів
Партнерські програми кредитування для аграріїв
Депозитні програми
Пропонуємо розмістити тимчасово вільні кошти на депозитних рахунках, умови яких враховують потреби клієнтів малого та середнього бізнесу.
У Райффайзен Банку Аваль ви можете оформити депозитний рахунок
у гривнях, доларах США чи євро із зручними для Вас варіантами
нарахування і виплати відсотків.
Оберіть депозит, що найбільше відповідає вашим потребам:
Отримайте додатково бонус до депозитів у розмірі 10% та 20 % від діючих ставок, обслуговуючись на умовах тарифних пакетів «Універсальні рішення», «Розгорнуті рішення» або «Максимальні рішення».
Депозитний рахунок — ефективний та стабільний інструмент використання тимчасово вільних коштів для надійного їх збереження та отримання стабільного прибутку у вигляді відсотків.
На початок сторінкиПослуги з управління грошовими коштами
Розрахунково-касове обслуговування
Юридичні особи
Для відкриття поточного рахунку в національній та іноземній валюті юридичним особам необхідно надати наступні документи:
заява на відкриття рахунку встановленого зразка;
договір банківського рахунку (документ представляється в 2 екземплярах);
- установчий документ (статут / засновницький договір / установчий акт / положення), засвідчений управлінням, який здійснив реєстрацію, або нотаріально;
- копію довідки про внесення юридичної особи до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчену управлінням, що видав довідку, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку;
- копію документа, що підтверджує взяття юридичної особи на облік в управлінні державної податкової служби (форма 4-ОПП, засвідчену підрозділом, що видав документ, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку);
- Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб (якщо державну реєстрацію клієнта/контрагента було проведено починаючи з 07.05.2011 р.). Свідоцтво про державну реєстрацію та виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб (якщо державну реєстрацію клієнта/контрагента було проведено до 07.05.2011 р.) (Виняток - юридичні особи, що утримуються за рахунок бюджетів, цей документ не подають),що здійсним реєстрацію / нотаріусом / уповноваженим працівником Банку. (Виняток - юридичні особи, що утримуються за рахунок бюджетів, цей документ не подають).
- картки із зразками підписів і відбитка печатки (надруковані та засвідчені нотаріально або організацією, якій клієнт підпорядкований, в установленому порядку. До картки включаються зразки підписів осіб, яким відповідно до законодавства України або установчих документів юридичної особи надано право розпорядження рахунком та підписання розрахункових документів) — 2 примірники.
Юридичні особи, що використовують найману працю і відповідно до законодавства України є платниками страхових внесків, додатково до вищезазначеного переліку документів мають подати такі документи:
- копію документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи у відповідному управлінні Пенсійного фонду України, засвідчену підрозділом, що його видав, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку;
- копію страхового свідоцтва, що підтверджує реєстрацію юридичної особи у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України як платника страхових внесків, засвідчену підрозділом, що його видав, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку.
Документи в банк особисто подають усі особи, які мають право першого та другого підписів.
Вказаним особам необхідно мати з собою паспорт та оригінал довідки з ДПІ про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи. У разі, якщо право підпису надається іноземному громадянину, який прибув в Україну на визначений термін, необхідно надати паспорт із відміткою про наявність дозволу на працевлаштування та довідку про місце реєстрації (проживання).
Фізичні особи-підприємці
Для відкриття поточного рахунку в національній та іноземній валюті фізичним особам — підприємцям необхідно надати наступні документи:
заява на відкриття рахунку встановленого зразка;
договір банківського рахунку (документ представляється в 2 екземплярах);
- Виписка з Єдиного державного реєстру фізичних осіб-підприємців (якщо державну реєстрацію клієнта/контрагента було проведено починаючи з 07.05.2011 р). Свідоцтво про державну реєстрацію та виписка з Єдиного державного реєстру фізичних осіб-підприємців (якщо державну реєстрацію клієнта/контрагента було проведено до 07.05.2011 р.) засвідчена органом, що здійснив реєстрацію / нотаріусом / уповноваженим працівником Банку.
- копію документа, що підтверджує взяття фізичної особи — підприємця на облік в управлінні державної податкової служби, засвідчену підрозділом, що видав документ, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку(форма 4-ОПП, засвідчену підрозділом, що видав документ, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку);
- свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ, ксерокопія (якщо фізична особа — підприємець є платником ПДВ) або свідоцтво про оплату єдиного податку(якщо фізична особа — підприємець є платник єдиного податку);
- картки зі зразками підписів та відбитком печатки (надруковані та засвідчені нотаріально або організацією, якій клієнт адміністративно підпорядкований, або уповноваженим працівником банку) — 2 примірники;
- копію документа, що підтверджує реєстрацію фізичної особи — підприємця у відповідному управлінні Пенсійного фонду України, засвідчену підрозділом, що його видав, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку.
Фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, додатково надають наступні документи:
- копію документа, що підтверджує реєстрацію фізичної особи — підприємця у відповідному — управлінні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, засвідчену підрозділом, що його видав, або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника банку.
Документи в банк особисто подають усі особи, які мають право першого та другого підписів.
Вказаним особам необхідно мати з собою паспорт та оригінал довідки з ДПІ про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи. У разі, якщо право підпису надається іноземному громадянину, який прибув в Україну на визначений термін, необхідно надати паспорт із відміткою про наявність дозволу на працевлаштування та довідку про місце реєстрації (проживання).
На початок сторінкиФінансування оборотного капіталу
У сільському господарстві прибутки – справа сезонна. Проте щодня виникає необхідність у видатках: на ремонт техніки, придбання паливно-мастильних матеріалів, добрив, виплату зарплати тощо. Райффайзен Банк Аваль розуміє особливості цієї галузі, тому розробив спеціальну програму з фінансування оборотного капіталу, що допоможе впоратися з сезонністю надходження коштів.
Цільове призначення
Придбання хімічних засобів захисту рослин, паливно-мастильних матеріалів, насіннєвого матеріалу, запасних частин, мінеральних добрив, сплата за енергоносії, страхові та нотаріальні послуги, виплата заробітної плати й супутніх платежів до бюджету, оплата інших товарів і послуг, поточних господарських потреб.
Переваги фінансування від Райффайзен Банку Аваль
Індивідуальний підхід до визначення умов кредитування, структуризація угоди залежно від фактора сезонності та можливість встановлення змішаної структури забезпечення, включаючи товари в обороті та складські свідоцтва.
Вигідні умови кредитування: приваблива процентна ставка завдяки доступу до недорогих грошових ресурсів, відсутність додаткових комісій.
Тривалий строк кредитування (до 18 місяців) дає можливість здійснювати погашення кредиту з виручки, отриманої від реалізації сільськогосподарської продукції за більш вигідною ціною після її зберігання.
Можливість у будь-який час брати та повертати кредитні кошти в межах встановленого ліміту кредитування, не вилучаючи кошти з обігу.
Наявність партнерських програм, які дають змогу отримувати широкий спектр товарів і послуг по всій Україні на спеціальних умовах (наприклад, технологій вирощування основних сільськогосподарських культур).
Кредит надається в національній валюті, що захищає підприємство від ризику валютних коливань.
Можливість отримати кращі умови обслуговування завдяки комплексному розвитку відносин з банком.
Особливості
Сума кредиту встановлюється згідно з потребами позичальника у формі відновлювальної чи невідновлювальної кредитної лінії.
- Термін кредитування: до 18 місяців.
- Гнучкий графік погашення відповідно до планів розвитку й очікуваних грошових надходжень.
- Відсутність додаткових комісій при достроковому погашенні наданих кредитних коштів.
- Можливість встановлення овердрафту.
Можливе забезпечення кредиту*
- Нерухоме майно: житлова та нежитлова нерухомість.
- Автомобілі, наземні транспортні засоби, комбайни, трактори чи інша сільськогосподарська техніка.
- Майнові права на депозитні кошти, розміщені в Райффайзен Банку Аваль, у тому числі фізичними особами.
- Сільськогосподарські тварини.
- Цілісний майновий комплекс.
- Товари в обігу.
- Майбутній урожай.
- Прості та подвійні складські свідоцтва.
Інветистиційне кредитування
Використання сучасних технологій і техніки роблять господарювання на землі максимально ефективним. Саме на розвиток вашої справи і зорієнтована програма інвестиційного фінансування від Райффайзен Банку Аваль.
Цільове призначення
- Фінансування придбання нової мобільної сільськогосподарської техніки: комбайнів, тракторів тощо.
- Фінансування придбання нової сільськогосподарської ґрунтообробної техніки: плугів, борін, агрегатів передпосівного обробітку ґрунту, культиваторів, сівалок, обприскувачів, машин для внесення добрив, катків та ін.
- Фінансування придбання нового обладнання для обробки сільськогосподарської продукції: обладнання для обробки (доробки), сушок, для транспортування (конвеєрів), для зберігання зернової та іншої сільськогосподарської продукції, обладнання для ферм, зрошувальних систем тощо.
- Фінансування витрат, пов’язаних з введенням в експлуатацію нової сільськогосподарської техніки чи обладнання для обробки сільськогосподарської продукції.
- Фінансування придбання, будівництва та реконструкції нерухомості.
Переваги фінансування від Райффайзен Банку Аваль
- Індивідуальний підхід до визначення умов кредитування та врахування фактора сезонності при формуванні графіка погашення кредитної заборгованості.
- Можливість встановлення змішаної структури забезпечення, включаючи товари в обороті та складські свідоцтва.
- Кредит видається в найбільш зручній для позичальника валюті, що надає можливість уникнути витрат, пов’язаних з конвертацією.
- Можливість безкомісійного дострокового погашення кредиту.
- Тривалий строк фінансування (до 5 років) дає змогу оновити основні фонди підприємства з мінімальними операційними ризиками.
- Наявність партнерських програм, які надають можливість придбати високоякісну техніку для різних технологій ведення бізнесу на привабливих умовах без жодних комісійних витрат.
Особливості
Сума кредиту встановлюється згідно з потребами позичальника та надається у формі невідновлювальної кредитної лінії або строкового кредиту.
- Термін кредитування: до 5 років.
- Гнучкий графік погашення відповідно до планів розвитку й очікуваних грошових надходжень.
- Можливість використання акредитивної форми розрахунків для мінімізації ризиків, які виникають під час купівлі техніки й обладнання в іноземних контрагентів.
Можливе забезпечення кредиту*
- Застава сільськогосподарської техніки та/або обладнання, що виступає об’єктом кредитування.
- Майнові права на майбутній урожай.
- Тварини на вирощуванні, відгодівлі.
- Основне стадо.
- Товари, сировина.
- Майнові права вимоги за контрактами.
- Майнові права на депозитні кошти, розміщені в Райффайзен Банку Аваль, у тому числі фізичними особами.
- Транспортні засоби.
- Нерухоме майно: нежитлова та житлова нерухомість, земельні ділянки.
- Машини й обладнання.
- Єдиний майновий комплекс.
- Гарантія іноземного банку.
- Корпоративна гарантія іноземної материнської компанії.
Фінансовий лізинг
Альтернатива придбанню техніки — фінансовий лізинг від Райффайзен Лізинг Аваль. Це можливість працювати на сучасній техніці вже сьогодні. А кошти за неї сплачувати із сезонних прибутків від зібраного за допомогою нової техніки урожаю.
Цільове призначення- Придбання на умовах фінансового лізингу сільськогосподарської техніки та обладнання.
- Придбання вживаної сільськогосподарської техніки лізингової компанії за власні кошти чи на умовах фінансового лізингу.
- Індивідуальний підхід до кожного клієнта відповідно до його потреб і особливостей бізнесу.
- Доступ до міжнародного капіталу та конкурентні відсоткові ставки.
- Валютне (з прив’язкою до долара США) і гривневе фінансування.
- Можливість розробки індивідуального (сезонного) графіку платежів.
- Партнерські програми з постачальниками техніки.
- Фінансування придбання необхідних активів на тривалий строк із поступовим поверненням суми боргу.
- Передані в лізинг активи не підлягають відчуженню податковими органами.
- Збереження можливості подальшого кредитування.
- Середній авансовий платіж — 30% від вартості техніки.
- Строк лізингу — до 5 років.
- Можливість надання сезонного графіку платежів.
Документарні операції
У сучасних умовах упевненість в партнерах та безпека у проведенні фінансових операцій є найважливішим фактором стабільного розвитку. Отже невід’ємною складовою успішної роботи на ринку стає мінімізація ризиків.
Райффайзен Банк Аваль пропонує представникам малого та середнього бізнесу ряд продуктів, що дозволяють попередити витрати та забезпечити виконання зобов’язань:
На початок сторінкиФінансування будівництва елеваторних комплексів
Оскільки ціна на сільгосппродукцію з часом тільки зростає, важливо не тільки зібрати добрий урожай, а й зберегти його та продати згодом за найкращою ціною. Пропонуємо спеціальну програму фінансування будівництва елеваторних комплексів для зберігання врожаю.
Цільове призначення
- Фінансування будівництва елеваторних комплексів для зберігання сільськогосподарської продукції власного виробництва, зерносушарок.
- Фінансування реконструкції наявних елеваторів.
Переваги фінансування від Райффайзен Банку Аваль
- Повний спектр фінансування ваших інвестиційних потреб.
- Використання власних потужностей дає можливість зменшити витрати на зберігання зерна та реалізовувати його за кращими цінами після зберігання.
- Вигідні умови кредитування – приваблива відсоткова ставка та відсутність додаткових комісій.
- Співпраця з партнерами банку дає змогу обрати найкраще для вас рішення щодо доцільної потужності елеваторного комплексу, виробника елеваторного обладнання (українських, європейських і американських виробників елеваторного та зерносушильного обладнання), забезпечити професійний супровід проекту від моменту створення проектної документації і до введення комплексу в експлуатацію.
- Кредит надається в національній валюті, що захищає підприємство від ризику валютних коливань.
Особливості
Кредит надається у формі невідновлювальної кредитної лінії зі встановленим лімітом кредитування. Кошти виділяються траншами відповідно до етапів будівельних робіт упродовж дії кредитного договору.
- Валюта кредиту: гривня.
- Сума кредиту: до 1,5 млн євро (еквівалент у гривні).
- Термін кредитування: до 84 місяців.
- Мінімальний початковий внесок: 30 %.
Можливе забезпечення кредиту
- Обладнання для зберігання, сушіння, транспортування, зважування й відвантаження зернової та іншої сільськогосподарської продукції.
- Нерухоме майно (житлова й нежитлова нерухомість).
- Автомобілі, наземні транспортні засоби, комбайни, трактори чи інша сільськогосподарська техніка.
- Депозит у Райффайзен Банку Аваль.
- Цілісний майновий комплекс.
- Безумовна банківська гарантія.
Партнерські програми кредитування для аграріїв
Майбутній урожай, а отже – і дохід, значною мірою залежать від якості посівного матеріалу, добрив і техніки. Співпраця Райффайзен Банку Аваль із провідними дистриб’юторами сільгосптехніки та засобів захисту рослин дає змогу пропонувати клієнтам особливі умови придбання всього необхідного для успішного ведення агробізнесу.
Цільове призначення
Придбання нової сучасної сільськогосподарської техніки й обладнання, а також засобів захисту рослин, добрив і посівного матеріалу в провідних дистриб’юторів на ринку України.
Переваги партнерських кредитних програм
- Кредит видається в національній валюті, що захищає підприємство від ризику валютних коливань.
- Не потрібно виводити кошти з обігу.
- Відсутність комісії при наданні інвестиційного кредиту.
- Можливість придбати високоякісну техніку для різних технологій ведення бізнесу.
- Сезонний графік сплати за кредитом.
- Можливість працювати на власній техніці.
Партнери банку
- ТОВ «Байєр»
- ТОВ «Райффайзен Лізинг Аваль»
- ТОВ «Джон Дір Україна;
- ЗАТ «РАЙЗ»
- ТОВ «Техноторг»
- ТОВ «Техноторг-Дон»
- ТОВ «Представництво Ростсільмаш»
- ТОВ «Агробудівельний альянс «Астра»
Особливості
Партнерські програми Райффайзен Банку Аваль передбачають фінансування поповнення оборотного капіталу й інвестиційне фінансування
Партнерська програма з ТОВ «Байєр»
Цільове призначення
Придбання засобів захисту рослин ТМ виробництва BAYER Crop Science.
Особливості
Вексельна форма розрахунків у межах цієї партнерської програми – це придбання товарів на умовах відстроченого платежу, який оформлюється комерційними векселями (ваше підприємство оформлює вексель на суму, необхідну для купівлі товару).
- Термін відстрочення: до 6 місяців.
- Ліміт авалювання векселів: від 200 тис. до 16 млн грн. (залежно від розміру та потреб вашого бізнесу).
- Валюта: гривня.
Переваги вексельної форми розрахунків
- Краща ціна на товар, порівняно з купівлею на умовах банківського кредиту та/або звичайного «товарного кредиту».
- Реальна відстрочка платежу на строк до 6 місяців.
- Вартість банківської комісії за встановлення ліміту на авалювання векселів у кілька разів нижча, ніж вартість ринкової процентної ставки за банківським кредитом у національній валюті.
- Можливість придбати товар у будь-якого дистриб’ютора ТМ виробництва BAYER Crop Science на території України.
- Можливість безкоштовного відкриття поточного рахунка для подальшого отримання повного спектру банківських послуг для корпоративного та малого бізнесу.
•Для всієї техніки рішення щодо кредитування приймається протягом 5 днів від дати отримання документів;
• Знижка на трактори від групи компаній «Техноторг»;
• Акційна відсоткова ставка 19% ;
• Знижка на комбайни від групи компаній «Техноторг» таких виробників:
- Гомсільмаш – знижка 150 тис. грн.;
- Россільмаш – знижка 5%.
- New Holland знижка 2-5% (в залежності від моделі).
• Страхування в UNIQA від 0,39% річних;
• Термін кредитування до 5 років;
• Початковий внесок – від 20%;
• Валюта кредиту – гривня.
2. Завітати до Райффайзен Банк Авалю
3. Заповнити анкету-заявку на отримання кредиту
4. Надати мінімальний пакет документів для прийняття рішення.
Страхування від неврожаю
Сільське господарство істотною мірою залежить від примх погоди. А природна стихія – річ непередбачувана. Тож, прагнучи підтримати й убезпечити сільгоспвиробників, Райффайзен Банк Аваль спільно із провідними страховими компаніями України та з використанням підходів Міжнародної фінансової корпорації (IFC, група Світового банку) пропонують сільгоспвиробникам низку нових унікальних страхових програм.
Страхові програми розроблено на основі провідного світового досвіду та з урахуванням географічних особливостей України. На всіх етапах проводилися також консультації з досвідченими експертами провідних страхових компаній України. Крім цього, в процесі створення нових страхових продуктів були використані пропозиції Міністерством аграрної політики та продовольства України.
А найголовніше – вивчалася думка сільгосптоваровиробників, щоб якомога точніше врахувати їхні потреби та побажання.
Ці унікальні для України страхові продукти захистять посіви й урожай сільськогосподарських культур на весь період вирощування та допоможуть сільгоспвиробникам зменшити збитки, спричинені несприятливими погодними умовами, стабілізувати доходи й підвищити конкурентоздатність агровиробників.
Сільськогосподарські культури, які можна застрахувати:
- озима та яра пшениця;
- озимий і ярий ячмінь;
- озимий та ярий ріпак;
- озиме та яре жито;
- озиме та яре тритикале;
- овес;
- соняшник;
- кукурудза;
- цукровий буряк (з 2012 року).
Ризики, від яких можна застрахувати сільськогосподарські культури:
- вимерзання, ожеледь, заморозки, льодова кірка, випрівання (на зимовий період);
- весняні заморозки;
- град, удар блискавки;
- землетрус;
- лавина, земляний зсув, сель;
- пожежа (крім лісової);
- сильний вітер, пилова буря, шквал, смерч, суховій, видування;
- злива, сильна злива, тривалі дощі, павідь, паводок;
- засуха чи зневоднення на землях, які підлягають примусовому зрошенню або заводненню, дуже сильна спека, ґрунтова кірка, випадіння рослин;
- епіфітотійний розвиток хвороб рослин;
- епіфітотійне розмноження шкідників рослин;
- вторинні хвороби рослин (внаслідок настання ризиків);
- протиправні дії третіх осіб щодо рослинницьких насаджень.
Переваги програм агрострахування
- Нові унікальні страхові продукти для агробізнесу.
- Комплексний страховий захист від погодних ризиків, протиправних дій третіх осіб і хвороб рослин.
- Клієнт сам обирає рівень (страхове покриття) страхового захисту, оптимальний для нього.
- Справедлива ціна: тарифні ставки розраховано з урахуванням статистичних даних в Україні за останні 20 років.
- Можливість оплати вартості страхування за рахунок кредитних коштів.
- Мінімальний перелік документів, необхідних для укладення договору страхування й отримання страхового відшкодування.
- Чітка та прозора методика врегулювання збитків і визначення розміру страхового відшкодування.
- Використання сучасних GPRS-технологій при огляді посівів сільгоспкультур.
- Проведення оглядів посівів і врегулювання збитків залученими незалежними фахівцями.
- Середня ціна страхування – 100–200 грн/га.
0 800 50-50-45
Інформаційний центр для бізнес-клієнтів 0 800 50 50 45 понеділок - п’ятницяз 8:00 до 20:00 (усі дзвінки зі стаціонарних телефонів по Україні - безкоштовні).
З пропозиціями та побажаннями просимо звертатися до адміністрації сайту за електронною адресою: sme-info@aval.ua